Verification: 59bccf5f22d6fa79 content="L9C2pvjdEFqSJglmJbCZGqCETV_7hro3Nj3udpftDF8" /> Your SEO optimized title page contents
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Koruta%C5%9F-Orman-%C3%9Cr%C3%BCnleri/142266209225655?fref=ts

Osb'de Büyük Çekişme

Osb fiyatlarında fiyatlar geriledi, rekabet Kaliteyi getirdi..

  Osb'nin büyüyerek yok aldığı bir yılı daha geride bıraktık. Rakamlara baktığımızda 2015 yılında Türkiye 'ye ithal yollarla giran osb miktarında 2014 yılına göre %16 lık bir artış gerçekleşmiş bulunmaktadır. İthal osb 2014 yılında 210.444m3 olan osb ithalatı 2015 yılında 244.444 m3 seviyelerine ulaşmıştır. Bunun dövi  bazlı karşılığı 2014 yılında 43.581.081 euro, 2015 yılında ise 47.557.614 euro .

  Osb fiyat rakamlarını analiz edip yorumladığımızda karşımıza çıkan önemli sonuçlardan birtanesi reel olarak Osb nin fiyatlarının türkiyeye gelişinin ucuzladığı. 2015 yılında ortalama 206 euro/m3 seviyesinde gerçekleşmiş durumda. Ki osb de kalite çerçevesinde konuya yaklaştığımızda, pazarda kalitelitesiyele öne cıkan osb lerin talebinin devamlı arttığını görmekteyiz.

      Osb talebinin artması bu ülkemiz açısından döviz çıkışı noktasında olumlu bir tablodur.Osb fiyatları dahi gevişeme masaya yatırıldığında, sebeplerini irdelediğimizde  karşımıza büyük oranda tek kelimelik bir sonuç çıkıyor OSB DE REKEBAT 2015 yılının eger osb -kronospan osb çekişmesinde kendine iyi bir yer bulan smartply osb ve 2015 yılında parlayan 2015 yılının yıldız olarak pazare hızlı giriş yapan westboart osb nin yükselişi sumaş osb nin yıllardır devam eden kademeli ve yere sağlam basan  gelişimi,2015 yılında osb pazarını sil baştan şekillendirdi. Osb pyasasında geride braktığımız yılda tüm taşların yeri değişti. Doğal bir sonuç olarak  osb fiyatlarıda geriye doru yöneldi.

 Herzaman dediğimiz gibi rekabetin sonunda kazanan her zaman tüketendir.

Rakamlardan çıkartacağimiz diğer bir unsur ise yurtiçi üretimin bu düzeyde pazarda etkinliği yurt içi üretimin ğpazarda etkinliğini ve hacmini arttırmasına karşın ithalat rakamlarında bu düzeyde artış gerçekleşmesi. Bu bizlere gösteriyorki dünyanın gelişmiş ülkelerinde olduğu gibi türkiyedede osb fiyatların düşüşünü ,osb çeşitlerini,osb kalınlıklarını ,osb kullanım alanlarını,osb pazarını  arttırıyor. Görünen o ki Osb plakalar sadece çatılarda değil hayatın düğer alanlarındada tercih edilen bir ürün haline gelmiştir osb.

Kanaat şuki 2016 yılında osb pazarında ,osb satıcılarında,osb ithalatcılarında,osb üreticilerinde sert bir rekabet oyunu bizleri bekiyor.

   Unutmadan;

 Osb plakarın tün kalınlıklarını (9mm osb,11mm osb,15mm osb,18mm osb) KORUTAŞ ORMAN ÜRÜNLERİ de en uygun fiyalarla stoklu olarak bulabilirsiniz.
KORUTAŞ ORMAN ÜRÜNLERİNDE BULABİLECEĞİNİZ DİĞER ÜRÜNLER ;KAVAK KONTRPLAK,KAYIN KONTRPLAK,MARİN KONTRPLAK,SU KONTRASI,EGZOTİK KONTRPLAK,HUŞ KONTRPLAK,ODA KAPISI ÇEŞİTLERİ OLAN AMERİKAN KAPI,MDF KAPI,MELAMİN KAPI,MASİF KAPI, MASİF PANEL ,mdf,sunda gbi tüm orman ürünlerinın bulabilirsiniz.

                             KORUTAŞ ORMAN ÜRÜNLERİ

İlgili linkler;

Osb fiyatları,osb satıcıları,osb satan firmalar,osb kalınlıkları,osb satın al, 11mm osb, 15mm osb,18mm osb,kontrplak satıcıları,kavak kontrplak,kayın kontrplak,marin kontrplak,egzotik kontrplak,ikiteli kontrplak satıcıları,osa kapısı fiyatları,amerikan kapı satıcıları, amerikan kapı satan firmalar,çam kontrplak,sun kontrası fiyatları